close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Политика
Лица
Институциите
Анализи
Бизнесът
Прогнози
Спорт
RSS
Водещи новини
Пеевски за ПП-ДБ: Измет, боклуци, наркомани
©
11:31 / 14.02.2025
401
Явно няма достатъчно любов бюджетът да стане на 14 февруари, явно не са се разбрали още. Така Делян Пеевски коментира информацията, че внасянето на държавния бюджет и на тези на НЗОК и ДОО се отлага със седмица.

Пеевски смята, че няма опасност за влизането ни в еврозоната заради забавянето на бюджета. Процесът обаче трябвало да се съчетае с мерките, които неговата формация предлага за цените на стоките, за да не поскъпнат после още повече и това да доведе до още проблеми. 

"Днес е много хубав празник, но явно не се обичат достатъчно. Трябва да има хубави неща за хората. Влизането в еврозоната трябва да се съчетае с нашето предложение за намаляването на цените на стоките. А не после хората да страдат. Но ние сме твърдо за еврото", подчерта Пеевски

За предложението, лансирано тази сутрин от "Демократична България" , за съкращения в държавната администрация с 15% през следващите три години,  Делян Пеевски заяви, че "техните предложения веднага трябва да се хвърлят в кошчето. Това са глупави предложения, безполезни хора, абсолютно излишни партии, без електорат. Те приключиха! Наркомани, боклуци, измет!", отсече той.

Попитан слага ли и Демократична България в тази група, той отсече: "Да, абсолютно, и тях ги слагам".

Държавата има достатъчно пари, ако си ги събира - да си стегнат Митници и НАП. Икономията е майка на мизерията. Никакви съкращения не трябва да има. Какво ще стане, ако съкратят толкова много хора?, попита Пеевски  

Попитан трябва ли шефът на статистиката да бъде извикан в НС, за да даде данни за инфлацията, Пеевски заяви: "Разбира се, всички шефове на институции могат да бъдат викани в парламента. Но глупостите, които правят, трябва да се забравят. Това са фашистки партии".

В Гърция видяхте как се действа. Когато има такива фашистки партии, има държава. Надявам се и в България да има закони, а не тези разпасаните да скитат навсякъде и да протестират и да правят глупости и хулиганства пред държавните институции, заяви Делян Пеевски.
Още новини от Политически новини:
За реклама: 0887 45 24 24 и juliana@mg24.bg
За контакти: 0700 450 24 и office@mg24.bg
©2020 Медия груп 24 ООД. zaplovdiv.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от zaplovdiv.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни . Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в zaplovdiv.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.