"Коалицията ще обсъди внимателно дали би подкрепила правителство на малцинството, каквото обяви, че ще сформира премиерът
Кирил Петков", обяви съпредседателят на "Демократична България"
Христо Иванов.
"Това е въпрос на внимателно обсъждане, защото какво значи правителство на малцинството в един парламент, в който има такъв набор от политически сили. При всички положения трябва да има някаква формула за търсене на подкрепа, за да не изглежда тя въпрос на някакви пазарлъци", заяви Иванов. "Демократична България" е предпазлива спрямо рисковете на плаващи мнозинства в политическа ситуация като сегашната, каза още Иванов.
"Първо трябва да обсъдим формулата, за да разберем колко време може да се случи такова правителство на малцинството", каза той. Иванов не виждал работеща формула за създаването на евентуален нов кабинет в рамките на този парламент.
"Нека, ако някой мисли, че има такава, да излезе от бункера и да поеме отговорност пред хората с ясна визия за това, което предлага."